STEM Laboratuvarlarında Yaratıcılık

Aktiviteler, öğrencileri nesneleri birbirinden ayırmaya, tekrar bir araya getirmeye ve buluş yoluyla ellerinden geldiğince öğrenmeyi öğrenmeye teşvik eder. Her yaştan çocukların, denemeler yaparak sonuca ulaşmak için zamana ihtiyaçları vardır.

Thomas Edison bir keresinde icat etmek için “hurda yığını” na ve hayal gücüne ihtiyacımız olduğunu söylemiştir. 1990’lı yılların başında, New Jersey’deki Liberty Science Center gibi müzelerdeki eğitim departmanları teknolojik dökümanlar yığınlarına dayanan “parçalara ayırma” deneyimleri sunmuştur. Edison bugün yaşıyor olsaydı, eğitim, bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik veya diğer bir değişle maker hareketinin bir parçası olan STEM’i bir araya getiren uygulamalı eğitime olan artan önemi takdir ederdi.

STEM Laboratuvarlarında Yaratıcılığa Isınma

Günümüzde, ilkokuldan liseye kadar binlerce okul, plastikten, tozlardan, reçinelerden ve diğer malzemelerden nesneler oluşturmak için bilgisayar tarafından üretilen tasarımları çalışma çizimleri olarak kullanan 3D yazıcılara sahiptir.

zSpace’in STEM laboratuvarlarını yalnızca tutkallama, kesme ve yapıştırma gibi işlemlerin yapıldığı çalışma alanlarından sanal gerçeklik bilim laboratuvarlarına nasıl dönüştürdüğüne bakın.

 

 

Like 4

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url